Vali Civelek Muğla Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yeni Hizmet Binası Açılışına katıldı

Editör 22.11.2017 00:00:00 Sulama Birliği Haberleri
Sulama Birliği Haber Resimleri

 Muğla Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yeni hizmet binası Muğla Valisi Esengül Civelek’in katıldığı törenle hizmete açıldı.
 
Açılışa Vali Esengül Civelek’in yanı sıra Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Şakir Fırat Erkal, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil Özcan, Muğla Birlik Başkanı Mehmet Aldemir, Siyasi Parti ve Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
 
Törende yaptığı konuşmada Vali Civelek Muğla’nın denizi, koyları, dağları, ormanları, zengin tarihi ve kültürel mirasıyla turizmde gözde bir kent olmanın yanı sıra verimli zengin tarım arazilerinde yetiştirilen ürün çeşitliliği ve bu ürünlerin ihracatı, iller arası sıralamada özel konumu ile bir tarım kenti olduğunu diğer taraftan da maden varlığı ile mermercilikte iddialı bir kent olduğunu söyledi.
 
İl genelinde Hayvancılık ve süt sığırcılığında Seydikemer ve Milas İlçelerimiz ağırlıklı olmak üzere sayısal olarak ciddi bir sayıya sahip olunduğunu söyleyen Vali Civelek “Sahip olunan hayvanın niteliği ve verim gücünün, hayvan sayısından daha önemli olduğunun bilinci ile mevcut hayvancılığımızın niteliğini ve verimliliğini arttırıcı çalışmalar yürütüyoruz” dedi.
 
Ülkemiz ekonomisi ve sürdürülebilir kalkınma için hayvancılık sektörünün büyük önem arz ettiğini belirten Vali Civelek konuşmasına şöyle devam etti.
 
“Hayvancılığı geliştirmek, Hayvansal üretimi arttırmak üzere son yıllarda bir devlet politikası olarak yaşama geçirilen teşvik ve destekler çok önemlidir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüzün bu noktada çok önemli çalışmaları var. Çiftçilerimizin devletimizin teşvik ve desteklerinden yeterince istifade etmelerini istiyoruz” diye konuştu.
 
Hayvancılığın geleceği için, kaliteli damızlık üretimi için, damızlık üreticilerine yönelik çok değerli çalışmaları için, Türkiye genelinden gelen Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanlarına Teşekkür eden Vali Civelek yeni hizmet binasının hayırlara vesile olmasını dileyerek beraberindeki heyet ile birlikte binanın açılış kurdelesini kesti.
Açılışın ardından hizmet binasındaki birimleri ziyaret eden Vali Civelek Birlik Başkanı Mehmet Aldemir’den Birliğin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Sulama Birliği Haber Resimleri